Македонија

Возило излетало од патот: Повредени две лица од кои едниот малолетник

Сообраќајна несреќа на патот Тетово-Јажинце, двајца се повредени

На 24.06.2024 во 22.05 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на улица „Првомајска“ во Валандово патничко возило „опел корса’’ со охридски регистарски ознаки, управувано од Д.К.(30) од Струмица, излетало од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Ѓ.А.(29) од Штип, а со телесни повреди се здобил малолетен сопатник.
Повредите биле констатирани во болницата во Валандово.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Валандово.

На почеток