Македонија

Претрес во Тетово, приведен 29-годишник

На 25.06.2024 полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од СВР Тетово го лишиле од слобода Д.М. (29) од Тетово.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдено кокаин, дигитална вага и пари.

Д.М. е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На почеток