Македонија

Неготинчанец прегази пензионер

На 29.06.2024 во 14.20 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека на ул.„Индустриска“ во Неготино патничко возило „мерцедес“ со неготински регистарски ознаки, управувано од Д.М.(32) од Неготино, удрило во М.С.(73) од Неготино.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.С. констатирани во болницата во Неготино.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Неготино.

На почеток