Свет

(Видео) Силно невреме ја погоди Србија: Поплавени улици, ветерот носи се пред себе

Утрото по синоќешното невреме ново силно невреме и утринава низ Србија. Силен ветер и дожд зафатија делови од Војводина, а облачноста се движи и кон Белград.

Невремето ги погоди Рума, Нови Сад, Инџија.

Пороен дожд и ветер во Рума.

Поплавени улици на Мишелук во Нови Сад.

Пороен дожд и грмежи во Инџија.
Невреме го зафати и Белград

На почеток