Свет

Земјотрес во БиХ, се почувствувал во повеќе градови: „Мебелот ни се тресеше“

Почувствуван земјотрес во Тетово и вo Гостивар, епицентарот во Албанија

Силен земјотрес со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди БиХ.

Епицентарот бил во близина на Зеница.

На веб-страницата на ЕМСЦ луѓето пишуваат дека овој земјотрес силно бил почувствуван и во Какањ, Криваја, Теслиќ, Долац, Тузла и Градачац.

,,Удри силно, мебелот ни се тресеше“, напиша еден Зеница.

,,Кратко, но силно“, напиша еден од Травње.

Луѓето пишуваат дека тресењето се почувствувало и на повисоките катови од зградите.

Засега нема информации за жртви и материјална штета.

На почеток