Свет

(Видео) Страшни видеа од силното невреме во Црна Гора

Црна Гора е под напад на силно невреме, а видеата кои масовно се споделуваат на социјалните мрежи се во најмала рака страшни.

На видеото снимено во Петровац на Море се гледа бура од ветер што уништува се пред себе.

Од Будва пристигнуваат видеа на кои се гледа целосната катаклизма.

Силно невреме го зафати и Улцињ.

На почеток