Македонија

Приведени две лица од Штип, пронајдена дрога во нивниот дом

Претрес во струмичко, пронајдена дрога

На 03.07.2024 во 21.00 часот во Штип, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија на дрога и оружје при СВР Штип ги лишиле од слобода А.П.(36) и К.П.(32), двајцата од Штип.

Имено, при претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветен поднесок.

На почеток