Македонија

Возило удрило велосипедистка, жената со тешки повреди однесена во болница

На 04.07.2024 година околу 21.10 часот на регионален пат Тетово – с. Волковија, поточно кај тетовска Брвеница, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко возило „опел астра“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Б.С.(43) од тетовско Прељубиште и велосипед управуван од 57-годишната Р.Р. од Тетово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Р.Р., констатирани во Клиничка болница Тетово.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Тетово.

На почеток