Македонија

Детали за ликвидацијата: Од „мерцедес“ е пукано го убиениот во Тетово

Во 20.35ч. во СВР Тетово е пријавено дека на ул.„Штипска“, едно лице кое било со возило „мерцедес“ пукало кон возило „бмв“ во кое било лицето со иницијали Р.Т.(39), кое од добиените повреди починало.

Полициски службеници од СВР Тетово преземаат интензивни мерки и активности за расчистување на случајот.

На почеток