Македонија

Загина мотоциклист, тешка несреќа на патот Охрид-Ресен

Тешка сообраќајна несреќа се случи синоќа на патот Охрид – Ресен, во близина на Прентов мост. Во несреќата загина мотоциклист.

Првичните информации се дека во несреќата учествувале мотоциклист и автобус.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, синоќа потврди дека имаат пријава за случена сообраќајна несреќа на овој патен правец.

На почеток