Свет

Пукање во Сараево: Полицијата трага по сторителот

МУП на кантонот Сараево денеска соопшти дека трага по лице обвинето за обид за убиство на Пакистанците С.А. (34).

Пакистанец е ранет синоќа во сараевската колонија Соколовиќ и му е укажана помош во Клиничкиот центар на Универзитетот во Сараево.
Полицијата добила дојава за пукање во кое околу 22:00 часот е повредено едно лице.

За настанот бил информиран дежурниот обвинител.

На почеток