Свет

(Видео) Шок: Падна снег во јули

(Видео+Фото)16-годишно девојче загина во силното невреме во Италија, градот уништи автомобили и згради

Лошото време пропратено со обилни врнежи, град и снег ја парализираа Александрија, Италија и предизвикаа големи проблеми на патиштата.

Патишта полни со мраз и снег вчера по 16 часот ја погодија Александрија.

Гром и невреме најпрво ја погодија општината Фелизано, потоа набрзо стигнаа до Александрија, а подоцна и долен Монферат.

Во населбата Кваторди градот буквално ги побеле улиците, а најмногу проблеми направија силните дождови и ветерот кои ги принудија возачите да застанат.

Противпожарната бригада во областите на Александрија добила голем број пријави поради акумулирана вода на надвозниците во Фелизано и Куатордио.
На патиштата има град од неколку сантиметри, внимавајте“, е апелот на Цивилната заштита, пренесуваат италијанските медиуми.

Имаше многу жители кои пријавија штета во областите Варешото и Комаско, а некои автомобили останаа поплавени на подвозниците.

На почеток