Свет

Тело на тинејџер пронајдено во стан: Нови детали од пожарот во Нови Сад, двајца загинати, полицијата ги истражува причините за смртта

Почина бремена жена во Србија, семејство слета во кањон длабок 100 метри

Две лица загинаа во пожар во центарот на Нови Сад, а како што неофицијално една од жртвите има 19 години. Се истражуваат причините за неговата смрт, како и за уште еден маж чие тело е пронајдено.

По гаснењето на пожарот во Лазе Телечко во Нови Сад, пожарникарите и полицијата пронашле страшна сцена – тела на непознати мажи.

На местото на настанот има голем број полицајци кои увидуваат за да дознаат како починале и дали нивната смрт е последица на криминално дело. На лице место се припадници на одделението за крвни деликти на полицијата.

Како што изјави за Блиц Зоран Круљ, портпарол на новосадската служба за итни случаи, пожарот избувнал на поткровје на зграда во центарот на Нови Сад:

На местото на настанот излегле три противпожарни возила и пожарот е локализиран.

Како што потврдија очевидци, имало чад на сите страни.

На почеток