Свет

Земјотрес со јачина од 5,5 степени во Панама

Почувствуван земјотрес во Тетово и вo Гостивар, епицентарот во Албанија

Земјотрес со јачина од 5,56 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди областа на границата меѓу Панама и Костарика, соопшти германскиот истражувачки центар за геофизика (ГФЗ).

Според GFZ, земјотресот бил на длабочина од 10 километри, а пренесува Reuters.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

На почеток