Македонија

Трагедија во Скопје: Загина човек од удар од воз

На железничката пруга кај булеварот „Србија”, синоќа воз удрил човек на возраст од околу педесет години.

Од ударот, тој починал на местото на несреќата, потврдија од Итната медицинска помош во Скопје.

Возот стоел во место повеќе од 3 часа на излез од населбата 11 Октомври на надвозник

Во текот на денешниот ден се очекуваат детали во врска со настанот.

На почеток