Свет

Избувна пожар во Грција

Пожар избувна утрово во областа Сидирунта, на островот Хиос во Грција.

Како што информираат од Противпожарната служба, на ова подрачје со пожарот се борат 40 пожарникари со 2 групи планинари, 10 возила, 2 авиони и 2 хеликоптери, пренесува грчки Катимерини.

Засега нема информации за штети и повредени.

На почеток