Македонија

Четворица уапсени во близина на Гевгелија: фатени се во автомобил, откако илегално влегле во Македонија

ФОТО Илустрација

На 10.07.2024 во 17.00 часот на регионалниот пат Гевгелија – с.Конско, на место викано „Катеринина чешма“, полициски службеници од Полициска станица за Граничен премин и граничен надзор „Богородица“ го лишиле од слобода В.К.(34) од Р.Албанија, поради тоа што при контрола во патничко возило „фолксваген шаран“ со албански национални ознаки, кое го управувал, биле затекнати Е.М.(45), И.М.(29), Џ.В.(26) и А.В.(24), сите од Р.Албанија, кои имале остварено илегален влез од Р.Грција во државата.

И четирите лица биле приведени.

По документирање на случаите ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

На почеток