Скопје

Сообраќајка на влез на Скопје направи километарска колона

Утрово околу 10 часот на булевар Александар Македонски, после железничкиот надвозник на влезот во Скопје, се случила сообраќајна незгода којашто предизвика голем застој на возилата на автопатот, пренесе нетпрес.

Во сообраќајката учествувале три возила, „фолксваген поло“, „БМВ“ и „мерцедес“, сите со скопски регистарски ознаки.

Се врши увид

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток