Македонија

Сончево време со температура до 28 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Повеќе облачност ќе има во источните делови, соопшти УХМР. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 3 до 9, а дневната од 21 до 28 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 6 до 25 степени.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток