Скопје

Приведен жител на Гњилане поради фалсификувана возачка дозвола

На  12.10.2018 година во 05.40 часот на Граничен премин Аеродром Скопје, Д.Р.(58) од Гњилане, Косово, на пасошка контрола приложил српска патна исправа и грчка возачка дозвола.

По извршени проверки било констатирано дека грчката возачка дозвола била фалсификувана.

Д.Р. бил приведен и предаден на инспектор од Регионалниот центар за гранични работи Север за понатамошна постапка.

На почеток