Република

Мицкоски на дебата со Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски на својот Фејсбук профил ја прифати понудата за дебата со премиерот Заев на Канал 5 телевизија.

„Очигледно на власта и гори под нозе и сметките не и се такви какви што ги прикажува во јавност.

Добро е што по две директни прозивки премиерот конечно прифати дебата.

Ја прифаќам понудата за дебата со Зоран Заев од Канал 5 телевизија, и за разлика од него без некакви дополнителни услови и барања.

Ајде на дебата и тоа час поскоро да разговараме за актуелните теми.

Поразот на самоволието на Заевизмот е извесен!“, стои во објавата.

To Top
Close