Свет

(ВИДЕО) Се превртел камион во Турција, 15 мртви вклучувајќи и деца

Во сообраќајна несреќа што денес се случи во Турција, загинаа 15 лица, вклучувајќи и деца, објави турската агенција „Анадолија“.

Според „Ројтерс“, несреќата се случила кога камион со мигранти излетал од патот и се превртел.

Засега нема извештаи за идентитетот на мигрантите, објави агенцијата.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток