Свет

Страшни поплави на југот на Франција, шестмина мртви

По обилните дождови, југот на Франција го погодија поплави, јавуваат агенциите.

Како што јави страницата Севир ведер Јуроп, најлошо е во покраината Од, каде што нивото на реката Орбиел драматично пораснало.

Во поплавите смртно настрадале шест лица, јавуваат француските медиуми, кои додаваат дека синоќа во тој регион паднало количество дожд што вообичаено паѓа за неколку месеци.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток