Македонија

Променливо облачно со појава на дожд, од утре се очекува снег

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на локален дожд претежно на северот. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Минималните температури ќе се движат од 5 до 12 степени, а максималните од 17 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со услови за појава на краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од 10 до 20 степени.

Од  утре попладне ќе биде постудено со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини со услови за снег. Пообилни врнежите ќе бидат во ноќта кон понеделник и во понеделник во текот на денот. Повремено ќе дува засилен северен ветер, а дневните температури позначително ќе опаднат.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток