вто. Ное 19th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Извлечени групите за Лигата на шампиони

Во последната сезона на Лигата на шампионите во актуелниот формат, европскиот првак Вардар титулата ќе ја брани во групата Б каде на денешната ждрепка во Виена за противници ги доби екипите на Веспрем и Келце, како и Мешков Брест, Мотор Запорожје, Монпеље, Порто и Кил.

Најдобриот тим од групата ќе се пласира директно во четвртфиналето на најпрестижното ракометно натпреварување, додека екипите од второто до шестото место ќе играат осминафинале со останатите екипи од групите.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close