Спорт

(ВИДЕО) Ѓоковиќ самоуверен и сигурен за одбрана на титулата на Вимблдон

Новак Ѓоковиќ со нова победа ја стартуваше одбраната на титулата на Вимблдон

Image result for novak djokovic vs kolšrajber wimbledon

 

Тој славеше во првото коло во Лондон на германецот Филип Колшрајбер.Сигурен во себе со 3:0 во сетови . Многу поквалитетен и подобар од негоивот противник и дојде до новиот 11 триумф од вкупните 13 меѓусебни пресметки.

Во вториот меч ќе се соочи со  Денис Кудла

Најчитани

To Top
Close