сре. Апр 8th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Во пожар во Тетово, целосно изгорела куќа

На 06.07.2019 во 11.10 часот во Полициското одделение Групчин било пријавено дека настанал пожар во куќа во сопственост на К.К.(23) од с.Г.Лешница.

Во пожарот куќата целосно изгорела. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Тетово.

Извршен бил увид на местото на настанот.