Македонија

Катица Јанева има недвижен имот во Грција, а еден од осомничените за рекет во Хрватска

Патетично е веќе да слушаме од владините пропагандисти дека ризикуваме оти медиумската врева против Заев и неговата Влада, ќе го вратела ВМРО-ДПМНЕ на власт. Мицкоски и неговата партија која е заробена во заштитништвото на режимот и Фамилијата, денес се поживи од кога и да е, не поради медиумската врева, туку со огромна заслуга на Катица Јанева и Зоран Заев, двата симбола на борбата против злото

СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“ ДОБИВА МЕЃУНАРОДНИ ДИМЕНЗИИ
Откако биле информирани за случајот со изнуда на пари, амбасадите на две земји-членки на ЕУ алармирале до двата најголеми светски центри. Според сознанијата со кои располагаме, тоа иницирало истрага од страна на надлежен европски орган, која досега утврдила дека еден од осомничените во случајот поседувал недвижен имот во Хрватска, а обвинител имал имот во соседна Грција

СЕ СТЕСНУВА ОБРАЧОТ ОКОЛУ КАТИЦА ЈАНЕВА
Ќе ја седне ли случајот „Рекет“ и шефицата на СЈО, Катица Јанева, на обвинителна клупа? Ова е најчестото прашање, кое во изминативе десетина дена си го поставува јавноста. Нејзиното правдање дека „не е знајала“ што Боки ѝ правел зад грб, не увери, ама баш никого

РИЧАРД БЛЕР: СЕКОГАШ ПОСТОИ МОЖНОСТ ДЕМОКРАТИЈАТА ДА БИДЕ ЗЛОУПОТРЕБЕНА ЗА ЛИЧНИ ИНТЕРЕСИ
Единствениот наследник на Џорџ Орвел, неговиот посвоен син, Ричард Блер, во ексклузивно интервју за „Фокус“ говори за својот славен татко, кој го памети малку зашто починал од туберкулоза додека тој имал шест години, за најважните пораки од прочуените книги „1984“ и „Животинска фарма“, за Фондацијата Орвел што ја води и книжевната награда што секоја година ја доделува, за иднината на Британија надвор од ЕУ

Прочитајте го целиот текст во НЕДЕЛНИКОТ ФОКУС И Фокус.мк

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top