Македонија

Димовски за наредбата на Катица Јанева: Ова е доказ дека СЈО било за рекет на бизниси и уцени врз политичари

По објавата на „360 степени“ дека специјалната обвинителка Катица Јанева наредила „форензичко бришење“ на компјутерите во СЈО, на социјалните мрежи се огласи пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ.

„Ако ова се случи, не само Катица, туку и сите што превземале мерки во оваа насока или што нема да превземат мерки да се спречи ова ќе треба да одговорат зошто дозволиле. Ова е врвен доказ дека СЈО било за рекет на бизниси и уцена врз политичари“, напиша Димовски на социјалните мрежи.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top