fbpx
нед. Јан 17th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Денеска сончево со мала до умерена облачност, максималната температура до 36 степени

Денеска во земјава ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во планинските региони ќе има услови за појава на изолирана нестабилност со појава на пороен дожд и ретки грмежи. УВ=9

За утре метеоролозите најавуваат сончево време со мала до умерена облачност и претежно во западните делови со услови за појава на локален краткотраен дожд и грмежи. Од претпладне ќе почне да дува умерен до засилен северен ветер кој преку денот најизразен ќе биде долж Повардарието. УВ=8