fbpx
пон. Авг 10th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

На непристапен шумски предел во реонот на Негорци пронајден починат мигрант

Во попладневните часови на 25 јули во Регионалниот центар за гранични работи Југ, било пријавено дека на јужната граница, на непристапен шумски предел во реонот на селото Негорци, имало починато лице, најверојатно мигрант.

Полициски службеници излегле и на местото викано Жабја Река, кај селото Негорци, го пронашле починатото лице.

Смрт била констатирана од лекар од итната медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител, телото било предадено за обдукција.