fbpx
вто. Авг 4th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Арсовски: Лидерите нема да се сретнуваат со дипломати овој период

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Димче Арсовски во врска со прашањето зошто со евроамбасадорот Самул Жбогар се сретнаа Александар Николоски и Томчо Муцунски, а не со партискиот лидер, за „Скопје1.мк“ изјави дека самите дипломати зазеле став да не се сретнуваат со лидерите на партиите во постизборниот период.

„Став е на дипломатите е да не се сретнуваат со лидерите на партиите во овој пост период“ – кратко одговори Арсовски.

Ваквиот став на дипломатите до сега не беше соопштен на јавноста.