fbpx
саб. Окт 24th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Mаж се обидел да силува девојка кај фонтаната во Градскиот парк

Вчера во 14.13 часот во полициската станица Центар, 23-годишна девојка од Скопје пријавила дека во близина на фонтаната во Градски парк, машко лице се обидело да изврши обљуба.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на настанот.