fbpx
саб. Окт 24th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Во Хрватска изгоре камион полн со чоколадо

На Автопатот А3 кај Славонски Брод во средата навечер дошло до експлозија на камион, чија приколка била полна со чоколадо.

Камионот се запалил и изгорел целосно, а утрово останале само траги од чоколадото што го превезувал, пренесува „Индекс.хр“.

Во инцидентот нема повредени.