fbpx
саб. Ное 21st, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Приведен тетовец баран по потерница за издржување на затворска казна

На 20.11.2020 во 11.45 часот пред угостителски објект во Тетово од полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на издадена судска наредба, приведен е Т.Г.(60) од Тетово, за издржување на казна затвор. Лицето е спроведено во Казнено – поправната установа Затвор – Тетово за издржување на казната.