fbpx
пон. Мар 1st, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(Видео) Владимир Путин традиционално влезе во студената вода за Водици

Рускиот претседател, Владимир Путин, и годинава во духот на традицијата се нурна во ладната вода во Московската област на православниот празник Богојавление.

Тој влезе во дупката во водата направена во облик на крст, се прекрсти три пати и се нурна во ладната вода.

„Владимир Путин учествуваше во богојавленското бањање и тоа е негова традиција која не ја менува поради ништо“, реле портпаролот на претседателот, Дмитриј Песков.