fbpx
чет. Мар 4th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Градоначалникот Георгиески ја продолжи традицијата и годинава се искапи во осветената Езерска вода

Во духот на христијанските вредности, во “Долна Влашка Маала” на “Мазија” ја продолжив мојата Богојавленска традиција!
Нека ни е за многу години Водици, здравје и радост за сите! Бог се јави, напиша на својот ФБ профил градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески.