Македонија

Јанкулоска пред референдумот: Нема да има цензус

Ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска викендот го користи за прошетка низ Охрид, каде е заедно со нејзниот сопруг и бебето.

Таа се шетала по кејот, а потоа кафето го пиела далеку од градскиот метеж, во кафич на другиот крај од Охрид.

Ексминистерката запрашана за референдумот, за „Скопје 1” рече дека не верува дека ќе се обезбеди цензус, имајќи во предвид какви биле резултатите од изборите изминатите години. Запрашана дали ќе излезе да гласа, таа вели “Не е важно тоа воопшто”.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток