Скопје

Двајца пријатели се степале во врска со гласањето на референдумот

Пријатели се степале поради референдумот, по што полицијата поднесе пријава за еден од нив. Инцидентот бил пријавен вчера во 13:30 часот во Полициска станица Центар.

И.Е.(44) од Скопје пријавил дека околу 00:15 часот во кафе-бар во Скопје, додека бил со негов пријател, му се прибилижил Ј.Л.(33) од Скопје, со кого се познаваат од претходно, и му упатил вербални закани во врска со гласањето на референдумот, а во еден момент го удрил со тупаница, по што пријавителот за кратко паднал во бессознание.

Преземени се мерки и активности за расчистување на случајот и против Ј.Л. е поднесен соодветен поднесок.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток