Скопје

ФОТО: Стевчо Јакимовски пече пиперки на денот на референдумот

Ексградоначалникот на Карпош и лидер на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски на денот на референдумот пече пиперки за ајвар во неговиот дом.

Јакимовски го бојкотира референдумот уште кога беше изгласано одржувањето од страна на Собранието. Тој во повеќе наврати го повтори истиот став, дека нема да излезе на гласање, со цел, да не се обезбеди цензус и да пропадне референдумот.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток