Актуелно

27-годишната девојка која почина од коронавирус имала повеќе коморбидитети

Девојка на возраст од 27 години од Крива Паланка ја загуби битката со коронавирусот. Освен дека имала и други заболувања, од Министерство за здравство не откриваат каде и колку време се лекувала, но и дали била вакцинирана или не. Таа починала во болнички услови.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик -

„Станува збор за пациентка со тешка клиничка слика и со два коморбидитети“, велат од МЗ за „Скопје1“.

Девојката е само една од шесте лица кои вчера го загубија животот.

„2 починати лица од Куманово (63г и 68г) и по едно починато лице од Скопје (77г), Тетово (85г), Крива Паланка (27г) и Струмица (80г). Од пријавените лица сите се починати во болнички услови“, стоеше во вчерашната статистика.

Инаку, вчера беа регистрирани и нови 130 новозаболени пациенти.

To Top