Македонија

Тетовчанец наместо во изолација, се шетал

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.Л.(53) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пренесување заразна болест“. На 03.09.2021, полициски службеници извршиле контрола и не ја затекнале пријавената во својот дом и покрај тоа што имала решение за изолација и лекување во домашни услови.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик -

To Top