Актуелно

СДС пропаѓа, тоа ми се допаѓа, напиша Апасиев

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев очигледно е задоволен од резултатите од денешните локални избори во Македонија.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик -

Од неговата партија на вечерашната прес-конференција информираа за низа изборни нерегуларности, а првиот човек на оваа партија своите импресии ги сподели на социјалните мрежи.

„СДС пропаѓа, тоа ми се допаѓа“, кратко напиша Апасиев на својот фејсбук-профил.

To Top