Актуелно

Обчачно со локални врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Врнежите ќе започнат на запад кон средина на денот и преку ноќта ќе се прошират во останатите делови од земјата, а позастапени ќе бидат во западните делови.

Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 6, а максималната ќе достигне од 8 до 15 степени целзиусови.

Во Скопје, слично време со минимална температура до 1 степен и максимална до 12 степени.

Од вторник следува неколкудневен период со позитивни утрински температури.

На почеток