Македонија

Жаклина Пешевска: Не е точно дека сум гласала на референдумот!

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска ги демантираше информациите дека гласала на денешниот референдум.

Во одредени медиуми се појави вест дека пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска гласала денеска на референдумот. Овие информации таа ги демантира во изјава за Курир.

-На одредени портали прочитав дека сум гласала на референдумот, тие информации не се точни. Ги демантирам овие информации кои беа објавени во одредени медиуми, изјави за Курир пратеничката Пешевска.

Информацијата дека Пешевска гласала на денешниот референдум ја пренесе истражувачот од „Евротинк“, Андреја Стојковски.

 

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток