Македонија

Богдан Илиевски-Бетмен по референдумот: Оган да го гори тој што ќе те прекрстува

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Богдан Илиевски, кој е во домашен притвор поради инцидентите во Собранието на 27 април се огласи на социјалните мрежи по референдумот.
Тој сподели композиција од Гоце Николовски и порача „Оган да го гори тој што ќе ми збори да те оставам, да заборавам, Македонијо“

Оган да гори Тој што ќе ми збори Да те оставам Оган да го гори Тој што ќе ми збори Да заборавам, Македонијо Каде да сум таков сум Не се давам никому Каде да сум таков сум Не се давам никому Да те крсти прекрстува Нека тепа отепува Македонијо Еееееј, жива да си Македонијо

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток