Македонија

Иванов до пратениците: Смирете се, соберете си ги фрустрациите

Кратко откако започна обраќањето на претседателот Ѓорге Иванов, пратениците негодуваа на делови од истиот. Во собраниската сала настана галама, а на ова реагираше претседателот.

„Ај смирете се, вашите лични фрустрации соберете си ги. Си го покажувате нивото на политичка култура пред целиот дипломатски кор“, рече Иванов.

Иванов се пожали оти Македонија од зарбоена држава станала уценета држава.

Пратениците на ДУИ во Собранието го бојкотираа последното обраќање на Иванов и не присуствуваа на истото.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток