Магазин

Гвинет Палтроу тајно се омажи

Глумицата Гвинет Палтроу, тајно се омажи за холивудскиот продуцент Бред Фалчука.

Тајната церемонија е се одржала во раскошна вила во Хемптонс, а на венчавката присуствувале семејството, најблиските пријатели и колегите на парот. Бившиот маж на познатата глумица, Крис Мартин, кој е фронтмен на групата „Coldplay“, од кој се разведе во 2016 година, не се појавил на венчавката. Причина за тоа бил закажаниот настап кој се одржал два часа по венчавката.

Според светските медиуми, помеѓу гостите биле Камерон Дијаз сосопругот, Роберт Дауни Џунир, Стивен Спилберг и многу други.

Гвинет и нејзиниот сопруг Бред беа заедно четири години и двајцата имаат по две деца од првиот брак.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток