Свет

Ракетен напад врз градот Љуботин, куќи срамнети со земја

Руските вооружени сили извршија ракетен напад врз градот Љуботин во североисточниот дел на регионот Харков, соопштија украинските власти.

Според нив, во нападот биле срамнети со земја неколку куќи, јавува Би-Би-Си.

Според Регионалното обвинителство во Харков, седум лица се повредени.

На почеток