Актуелно

Се запали куќа во Скопје, почина едно лице

На 19.04.2022 во 20.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во куќа на ул.„Трета македонска бригада“ во Скопје. Пожарот бил изгаснат, а во куќата била пронајдена почината С.Ч.(75) од Скопје. Смрт констатирал лекар, увид бил извршен од полициски службеници од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатата било предадено на обдукција. Се работи на расчистување на случајот.

На почеток